با ما همراه باشید

جشنواره

انصراف ماهنامه بارثاوا ازجشنواره فیلم فجر مشهد

من مطبوعات را یک پدیده‏ ضروری و لازم و اجتناب‏‌ناپذیر برای جامعه‏ خودمان و هر جامعه‏ ای می‏دانم. بنده برای مطبوعات سه وظیفه قائلم: ۱- نقد و نظارت. ۲- اطلاع رسانی صادقانه و شفاف. ۳- طرح و تبادل آراء و افکار در جامعه
“مقام معظم رهبری”

همین ماه گذشته #نوید_محمدزاده ویدیوی تاثیر‌گذاری را روی پیج اینستاگرامش گذاشت، قسمتی از فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده و دیالوگ قابل تامل‌اش برای این روزهای ما.
«واسه چی‌زدی؟ چون بچه مردم بودم؟ چون از خون تو نبودم، کثافت بزنه به اون خون نجست که بچه مردمو زدی، خدا ازت نمی‌گذره. زندگیتون رو سیاه می‌کنم، الآنم می‌بینی نرفتم از این خراب شده، موندم حقم رو بگیرم، اینجا همش ماله منه، همش ماله منه»

بارها و بارها جملات این دیالوگ را با خودمان مرور کردیم و تاسف خوردیم که چرا واقعا چرا عده‌ای حقیر و ترسو دارند با نام فرهنگ و هنر این سرزمین دوست‌داشتنی بازی می‌کنند و همه‌چیز و همه کس را به سخره گرفتند. چرا نباید هیچ‌یک از خبرنگاران خدوم #ماهنامه_بارثاوا برای پوشش خبری #جشنواره_فیلم_فجر_مشهد تایید شوند تا بتوانند اخبار این جشنواره را پوشش و به مردم مشهدالرضا خدمت کنند؟!
چرا نویسندگان و خبرنگاران تنها ماهنامه فرهنگ و هنر این شهر نباید رویدادی ملی را که با پول همین مردم غیور در حال برگزاری است را پوشش بدهند؟هنوز یادمان نرفته که اجازه حضور ماهنامه بارثاوا را در نمایشگاه کتاب نیز صادر نکردند! چرا برای این ماهنامه پرونده‌سازی کردید و هر روز بازپرسی و دادگاه؟

شماها کی هستید؟ کی به شما صلاحیت داده است که اینگونه کمر به نابودی فرهنگ این دیار بستید.ترس شما از نام و فعالیت مجله‌ای با مجوز رسمی چیست؟
خدا از شما نمی‌گذرد و اگر فکر می‌کنید ما خسته می‌شویم، اشتباه می‌کنید، ما از خدمت به مردم ایران اسلامی و تلاش برای تداوم رسایی صدای فرهنگ هنر خراسان، دست نخواهیم کشید.

۱۳۹۸/۱۱/۱۵
مدیرمسئول، سردبیر و تحریریه ماهنامه بارثاوا، تنها ماهنامه تخصصی فرهنگ و هنر خراسان

0/5 ( 0 نظر )
ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *